fbpx

Od prawie 5 lat Cenatorium dostarcza rozwiązania oparte o dane, wykorzystywane przez większość sektorów gospodarki i klientów indywidualnych. Łączymy doświadczenia oraz wiedzę o dynamice zjawisk gospodarczych w przestrzeni z zaawansowanymi technologiami przetwarzania danych. Dysponujemy – stale rozbudowywaną – bazą informacji o nieruchomościach i ich otoczeniu. Tworzymy autorskie rozwiązania IT, w tym narzędzia analityczne oparte o machine learning, czerpiące z dużych, nieustrukturyzowanych zbiorów danych. Dajemy przyjazne rozwiązania zwiększające efektywność i porządkujące procesy biznesowe.

Obecnie Cenatorium dysponuje m.in. niemal 4 mln rekordów z cenami transakcyjnymi z całej Polski pochodzącymi ze źródeł publicznych. Świadczymy usługi dla banków w procesie podejmowania decyzji przyznawania kredytów hipotecznych, monitoringu portfela oraz modelu prognostycznego. Dostarczamy również rozwiązania systemowe niezbędne do właściwej wyceny gruntów, nieruchomości i służebności dla dużych spółek infrastrukturalnych, przesyłowych oraz energetycznych. Pracujemy z deweloperami, agentami nieruchomości i funduszami inwestycyjnymi. Cenatorium jest  właścicielem serwisu urban.one – narzędzia do samodzielnej wyceny mieszkania w 27 miastach w Polsce.

W październiku 2017 r. Deloitte umieścił spółkę Cenatorium w gronie 50. najszybciej rozwijających się technologicznie innowacyjnych firm Europy Środkowej (Technology Fast 50).

https://cenatorium.pl/