fbpx

Anna Polanowska

Anna Polanowska

W Stage-It-Up Anna pełni funkcję Dyrektora Kreatywnego i Artystycznego i prowadzi szkolenie „Metamorfoza Żywego Organizmu” oraz planowane na najbliższy czas szkolenie z „Mini kreacji artystycznych i szybkich metamorfoz”.

Anna jest malarką, projektantką graficzną, projektantka przestrzeni oraz wykładowczynią akademicką.

Jest absolwentką:

  • Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (Wydział Grafiki i Malarstwa, 2015)
  • Dyplomowanym plastykiem (Studium Sztuk Plastycznych i Technik Wizualnych, dyplom z wyróżnieniem, 2006)
  • Absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego (2005)
  • Absolwentką studiów podyplomowych „Ekonomika Architektury i Przestrzeni” (studia w języku angielskim) oraz „Zarządzania Nieruchomościami”, a także „Pośrednictwem w Obrocie Nieruchomościami”.

Posiada państwową licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami.

Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków – Okręg Warszawski.

Artystka wszechstronna – w działalności artystycznej Anna porusza się na styku różnych dziedzin sztuki. Swobodnie integruje i wykorzystuje doświadczenia grafiki komputerowej, projektowania przestrzeni, aranżacji wnętrz i wystawiennictwa.

Równolegle  zajmuje się home stagingiem i metamorfozami wnętrz, projektowaniem przestrzeni, zarówno mieszkalnej jak i komercyjnej i wystawiennictwem (autorka projektów ekspozycyjnych m in. Ekspozycja Poczty Polskiej SA na Międzynarodowych Targach Nieruchomości MIPIM w Cannes), a także projektowaniem graficznym – blisko trzydzieści okładek książkowych, materiały informacyjno-promocyjne).

Anna specjalizuje się też w synergii sztuki i wnętrza – tworzy obrazy dopasowane do indywidualnych wnętrz mieszkalnych i komercyjnych, wzmacniając energię miejsca oraz ich modny design. Zajmuje się także opracowaniami i analizami dzieł malarskich.

 

Jest współzałożycielem i członkiem Malarskiej Grupy KIERUNEK powstałej w 2015 roku, w skład której wchodzi trzynastu malarzy – absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

W ramach działań grupy aktywnie prowadzi prace twórcze oraz akcje mające na celu szerzenie świadomości sztuki i stymulowanie kontaktu ze sztuką. Jest organizatorem i uczestnikiem  inicjatyw artystycznych tj. wystawy czy plenery. Pomysłodawczyni oraz organizatorka cyklicznych spotkań poświęconych zagadnieniom malarskim – Niedzielnych Koktajli Malarskich.

Anna regularnie wystawia swoje prace w ramach wystaw indywidualnych, zbiorowych, oraz w międzynarodowych przeglądach sztuki i konkursach malarskich.

Jej prace licytowane są także podczas Aukcji Młodej Sztuki w Domu Aukcyjnym DESA UNICUM.

Tworzy pod marką Warsztat Form, w swojej pracowni w podwarszawskim Konstancinie-Jeziorna.

Tworzy głównie metodą action-paintingu. Obrazy Anny to energetyczne i ekspresyjne prace, stanowiące wielowątkowe interpretacje plam barwnych i płaszczyzn o zróżnicowanej fakturze farb nakładanych na płótno. To sztuka autentyczna, spontaniczna i dynamiczna. Abstrakcyjne kompozycje z charakterem, o wyrazistych, kontrastowych barwach. W istocie rzeczy, zaprojektowane jednak  tak, by z płótna  wypływał ład i harmonia. Artystka  tworzy także obrazy dla tych, którzy cenią sobie świeżość spojrzenia na sztukę,  przełamując standardy powszechnie przyjętych norm.

Obrazy i batiki Anny Polanowskiej znajdują się w zbiorach prywatnych u pasjonatów sztuki na terenie całego kraju.

Anna posiada także bogate doświadczenie dydaktyczne (łącznie ponad 1000 godzin dydaktycznych) w pracy wykładowcy, trenera (w warszawskich Uczelniach Wyższych w latach: 2013-2014, 2005-2010).